LEGOLAND Windsor – park rozrywki nie tylko dla dzieci!

LEGOLAND WindsorLegoland przy podlondyńskim miasteczku Windsor został stworzony w 1998 roku i jest najczęściej odwiedzaną atrakcją na wolnym powietrzu w Wielkiej Brytanii.

Oferuje niezwykle szeroką gamę atrakcji dla dzieci, jednak dorośli, którzy wybiorą się bez nich, też będą się tam świetnie bawić! Sprawdzone ;-)

Park oferuje liczne przeprawy łódkami (a nawet podwodną!), kolejki wąskotorowe, place zabaw, ciekawe karuzele, strzelnice, warsztaty budowania z klocków itp., co łącznie sumuje się w 56 różnych atrakcji.


Mapa LEGOLANDu Windsor

Jak pokazuje mapa, park podzielony jest tematycznie. Są tam między innymi działy dla małych marzycieli i dorosłych z przyjemnością powracających do dzieciństwa. Kto chciał być rycerzem, faraonem, wojownikiem ninja lub piratem?


LEGOLAND Windsor - dział Knight's Kingdom

LEGOLAND Windsor - dział Kingdom Of The Pharaohs


Dział IMAGINATION oraz DUPLO przeznaczone są dla maluchów, ale pozostałe części to oferta dla ludzi w każdym wieku.


LEGOLAND Windsor - kolejka wąskotorowa w dziale IMAGINATION 


W IMAGINATION ciekawe jest zaskakujące kino 4D.

W DUPLO w słoneczne dni dzieciaczki i ich rodzice mogą pluskać się pomiędzy fontannami na placu zabaw! Na miejscu dostępny jest sklepik ze strojami kąpielowymi, ale oczywiście można przywieźć ze sobą swoje.


LEGOLAND Windsor - DUPLO VALLEY

LEGOLAND Windsor - Duplo Valley

 

Niezwykle ciekawe są krótkie przeprawy kajakami i różnego rodzaju łódkami. Pośród nich jest piękny Bajkowy Potok, wzdłuż którego brzegu spotyka się ruchome postaci z popularnych baśni (nr 12 na mapie) oraz trasa piratów-poszukiwaczy skarbów, z której każdy wychodzi zmoczony (nr 44) ;-D


LEGOLAND Windsor - Fairy Tale Brook

LEGOLAND Windsor - Pirate Falls: Treasure Quest


Szczególnie godna polecenia jest część MYTHICA otwarta w maju 2021. Jedną z jej ofert jest aplikacja ściągana na smartfon, dzięki której można zobaczyć mityczne bestie w systemie AR (augmented reality – rzeczywistość rozszerzona), podobnie jak gra polegająca na łapaniu Pokemonów – wirtualne postaci nałożone są na rzeczywistą mapę na ekranie smartfona.

Świetna jest też karuzela na wodzie, na której wrażenia są niezwykle… szybkie ;-) 

Najbardziej ekscytującą atrakcją jest kino Flight Of The Sky Lion (nr 28). Żadne opinie nie oddadzą przeżyć, jakie są tam wywoływane. Jest to niesamowite, pełne ekscytacji i silnych emocji doświadczenie z wirtualną rzeczywistością, na które warto czekać nawet w długiej kolejce!


LEGOLAND Windsor - aplikacja LEGO MYTHICA

LEGOLAND Windsor - Hydra's Challenge

LEGOLAND Windsor - Flight Of The Sky Lion
(fragment ulotki)


W Legolandzie można nawet zanurzyć się w batyskafie pod wodę (nr 26), gdzie pływają ryby, i to nie tylko złożone z klocków, a prawdziwe, jak na przykład mały rekin! Intrygujące? Jeśli dla dorosłych jest to ciekawe doświadczenie, to dla dzieci tym bardziej!


LEGOLAND Windsor - yellow submarine, czyli żółta łódź podwodna

LEGOLAND Windsor - LEGO CITY Deep Sea Adventure


Ciekawą częścią jest MINILAND, czyli zminiaturyzowane i zbudowane z klocków LEGO miejsca z wielu zakątków świata. Ciekawy jest efekt, gdy słychać dzwon malutkiego kościoła lub gdy wypoczywająca na wodzie kaczka przeszkadza przepływającemu statkowi (lub odwrotnie).


LEGOLAND Windsor - Miniland

LEGOLAND Windsor - Miniland

LEGOLAND Windsor - Miniland


Warto skorzystać z otwartego pociągu Legoland Express okrążającego cały park. Jego peron (nr 34) jest w dziale KINGDOM OF THE PHARAOHS.


LEGOLAND Windsor - Legoland Express

 


Informacje praktyczne

 

Bilety

Ceny biletów zależą od dnia (roboczy czy wolny) oraz miesiąca, a także od tego czy bilet kupowany jest przez internet, czy na miejscu w kasie.

Na przykład bilety kupowane przez internet na lipiec 2021 kosztują: £34 na wizytę w dzień powszedni i £39 w sobotę lub niedzielę. Bilet w kasie to koszt 53 funtów.

Bilet dla osoby dorosłej z dzieckiem do 4 roku życia kosztuje £25. Jest dostępny tylko na dni robocze.

Dzieci do wzrostu 90 cm wchodzą za darmo.

 

LEGOLAND Windsor


Jak zapłacić mniej?!

Najtańsze, bo zupełnie darmowe wejście do LEGOLANDu oferuje sieć Tesco swoim klientom posiadającym karty lojalnościowe Clubcard (a może być nim każdy). Za punkty zbierane podczas zakupów otrzymuje się kupony ze wskazaną wartością w funtach. Uwaga! Można zwiększyć ich wartość trzykrotnie(!) na stronie internetowej lub w aplikacji, kupując za nie bilety np. do Legolandu (zamiast wydawać je w sklepie). Za bilet kosztujący 39 funtów płaci się 13 funtów z tescowych kuponów (13 x 3 = 39). Czyż to nie jest wspaniała wiadomość?


Uwaga! Aktualizacja:

Od 14.06.2023 Tesco przelicza punkty na zakup m.in. biletów na atrakcje x2 zamiast x3.


TESCO Clubcard - darmowe bilety do LEGOLANDu


Inną korzystną opcją jest 2 w 1, czyli drugi darmowy bilet przy zapłaceniu za jeden, od producenta płatków Kellogg’s. Dotyczy to jednak tylko cen pełnych. Jednak w  porównaniu do 2 biletów internetowych i tak wychodzi to korzystniej.

Płatki Kellogg's - bilety 2w1 m.in. do LEGOLANDu


Dojazd

Z centralnego Londynu do LEGOLANDu Windsor jest około 35 km. Na miejscu jest parking, który kosztuje 8 funtów. 

Z Londynu można też dostać się do Windsoru np. autokarem Green Line lub pociągiem i dalej do celu dojechać autobusem.

Bilety są całodniowe. Park rozrywki czynny jest od 10 rano do 6 wieczorem. Najlepiej przybyć tam nawet jeszcze przed oficjalnym otwarciem, aby jak najkrócej stać w kolejkach, ponieważ z biegiem czasu robi się bardziej tłoczno.


LEGOLAND Windsor - Fire Academy


Kolejki

Z uwagi na fakt, że LEGOLAND jest wręcz oblegany, to kolejki w nim potrafią być długie. Najwięcej osób jest w weekendy i w dni wolne od szkoły, a spokojniej jest w dni robocze. Przed wejściem do każdej atrakcji podana jest informacja o przypuszczalnym czasie oczekiwania na nią. Jednak podana jest na wyrost. Jeśli np. w sobotę wyświetlacz pokazuje 60 minut, to kolejka w rzeczywistości trwa 30-40. Na szczęście nie na wszystkie atrakcje czeka się tak długo.

Bardzo ważne! Niektóre atrakcje dostępne są dla dzieci powyżej pewnego wzrostu. Należy zwracać na to uwagę, aby wycieczka nie skończyła się rozpaczą młodego człowieka, który wcześniej podekscytowany czekał w kolejce.

LEGOLAND Windsor - Viking River Splash


Mapka!

Dla dobrej orientacji i znajdowania tego, co nas interesuje, koniecznie jest wzięcie darmowej mapki (są przy bramkach wejściowych). Można też ściągnąć aplikację. Na terenie parku są również kierunkowskazy i duże mapy „Jesteś tutaj”.

Na miejscu są restauracje, jak też wiele miejsc, w których można usiąść i posilić się własnym prowiantem.

 

LEGOLAND Windsor - Jolly Rocker

 

LEGOLAND Windsor to park rozrywki dedykowany szczególnie dzieciom, które z natury uwielbiają się bawić i odkrywać to, co nowe oraz oczywiście układać klocki.

Ale!

Także rodzice i dziadkowie spędzą tam wspaniale czas, bo przecież tak cudownie jest powrócić do dzieciństwa, otworzyć się na częściowo traconą w życiowej drodze radosną spontaniczność - bez oglądania się na to co wypada, a co nie dorosłemu człowiekowi.

Tam nikt nie oceni negatywnie nawet 75 latków czerpiących radość z pobytu w tak kolorowym, energetycznym i radosnym miejscu. Widziana taka para bez towarzystwa małych czy dużych dzieci była widokiem wręcz uroczym.

Planujcie wyprawę!

 


LEGOLAND Windsor


Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej LEGOLANDU.


Warto polubić profil
gdzie pojawia się jeszcze więcej ciekawostek!