Candelight Concerts - muzyka klasyczna (niekoniecznie poważna) w niesamowitej atmosferze

  Southwark Cathedral przed Candlelight Opera: Carmen, Don Giovanni and More

Uwaga! Przy końcu artykułu jest kod rabatowy na opisywane Koncerty przy Świecach.


Londyn to niezwykle szeroki wachlarz możliwości realizacji swoich pasji i zainteresowań. Ogromna liczba wystaw, koncertów, teatrów, pubów, restauracji z kuchnią całego świata, centrów sportowych, galerii sztuki i galerii handlowych – różne dziedziny sztuki, sportu i rozrywki wszelakiej. Do wyboru, do koloru!

Jedną z ciekawych opcji na obcowanie z muzyką wykonywaną na instrumentach klasycznych - poważną i mniej poważną - są Candelight Concerts, czyli koncerty przy świecach.


Candelight Concert Vivaldi Cztery Pory Roku w kościele St Martin-in-the-Fields w Londynie,
podczas którego prezentowane są również utwory innych kompozytorów


Odbywają się one w obiektach o bardzo dobrej akustyce, na przykład w… kościołach, takich jak Soutwark Cathedral czy St Martin-in-the-Fields przy Trafalgar Square. Nie jest tam jednak „serwowana” muzyka kościelna, tylko najlepsze dzieła klasyczne, a także kompozycje muzyki rozrywkowej. Przykładem tej ostatniej są utwory zespołu Queen wykonywane przez kwartet smyczkowy. Jest też opcja wysłuchania najlepszych utworów rockowych lub muzyki filmowej, a nawet pochodzącej z anime (japońskich filmów animowanych)! Największym jednak zaskoczeniem jest ostatnia nowość: najlepsze utwory house i techno wykonywane przez 15 osobową orkiestrę. Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić tak osobliwe połączenie klasyki i nowoczesności? 

 

Repertuar Candelight Concert Rock Classics on Strings


Dla kontrastu do wyboru jest muzyka Czajkowskiego z udziałem baletu, koncert operowy czy wiedeńskie walce. Inne opcje to kompozycje współczesnych twórców, np. znana, wspaniała muzyka filmowa Hansa Zimmera lub koncert fortepianowy przepięknych utworów Ludovico Einaudi.

 

Innymi przykładowymi obiektami z pięknymi salami, w których odbywają się pokazy są Freemasons Hall i Central Hall Westminster. Natomiast zupełnie nietypowym miejscem na koncert smyczkowy jest… hangar w Royal Air Force Museum. Można tam posłuchać kompozycji z „Piratów z Karaibów” czy z „Harrego Pottera”.

 

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na Candelight Concert ma szczęście pójść bohater bardzo dobrej powieści emigracyjnej
"Po każdej burzy świeci słońce" Magdaleny Lytek-Dehiles. 
Premiera książki 20 listopada 2021 r. Opis i zakup TUTAJ.
  
   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Candelight Concerts to nazwa jednoznaczna z przyjemnością odbioru, specyfiką muzyki na żywo i kameralną atmosferą. Piękne kolory przytłumionego oświetlenia i dekoracje ze świec sprawiają wyjątkowe wrażenie. Ze względów bezpieczeństwa świece są elektryczne, a jednak dają niesamowity efekt. To wszystko powoduje, że koncert staje się niezapomnianym przeżyciem.


Najlepiej jest uczestniczyć w koncertach odbywających się po zmierzchu, by miały odpowiedni mrok nie rozpraszany przez promienie słoneczne przebijające się przez okna.Candlelight Concert we Freemason's Hall, Londyn
(źródło: www.feverup.com)


Candelight Concert to oferta dla wszystkich. Można wybrać się nawet samemu, by delektować się niesamowicie brzmiącą muzyką na żywo lub zabrać kogoś ze sobą. Jest to oryginalne miejsce na randkę.

Taki koncert może być balsamem dla duszy nie tylko dla znawców muzyki. Zaskakująco może okazać się, że podczas wykonywania utworu nieznanego Wam wcześniej kompozytora lub wsłuchiwania się w nowy dla Was rodzaj muzyki, instrumenty wykreują takie dźwięki, że ciało zareaguje "gęsią skórką", a co wrażliwszym osobom łzy zachwytu pojawią się w oczach w wyniku wewnętrznego poruszenia.
Bądźmy zatem otwarci na nowe doświadczenia!
Southwark Cathedral w Londynie
przed Candlelight Opera: Carmen, Don Giovanni and More


Candelight Concerts odbywają się nie tylko w Londynie, ale też w innych miastach Zjednoczonego Królestwa (np. Dublin, Liverpool, Manchester, Birmingham) i świata (np. Berlin, Madryt, Amsterdam, Milano, Paryż, Chicago), a można je znaleźć na stronie www.feverup.com i w aplikacji Fever.

Ceny na takie wydarzenia w Londynie wahają się pomiędzy 15 funtów a kilkadziesiąt w zależności od oddalenia siedzenia od wykonawców. Można trafić na tańsze bilety, jednak w opcji no view, czyli miejsca bez widoku. Koncerty trwają od godziny do dwóch.


Rabat na zakup biletu! 

Na pierwszy zakup biletu można otrzymać 5 funtów obniżki z kodem rabatowym VIOLAB25924. W aplikacji trzeba wpisać go w miejscu Profile - Vouchers. 


Polecamy!Zdjęcie reklamujące jeden z Koncertów Przy Świecach z udziałem baletu
(źródło: www.feverup.com)

 

Warto polubić profil

Nietypowy Londyn na Facebooku (<- kliknij link)

gdzie pojawia się jeszcze więcej ciekawostek!