Rewia La Clique – kabaretowy szał zmysłów

La Clique na Leicester Square w Londynie

 


La Clique jest wydarzeniem tymczasowym, które od 2008 roku co jakiś czas powraca do Londynu, a w międzyczasie podróżuje po Wielkiej Brytanii i po świecie. W zimowym sezonie 2021/2022 dostępne było na świątecznym jarmarku na Leicester Square, gdzie rozstawiono tzw. Spiegeltent, czyli namiot o drewnianej konstrukcji, w środku którego są lustra zamiast okien. Aktualne miejsce wystąpień grupy można znaleźć tutaj: https://lacliquetheshow.com/tickets/.


Przedsięwzięcie bazuje na idei pokazów rewiowych, jakie były popularne na przełomie XIX i XX w., szczególnie na Broadwayu w Nowym Jorku, w Las Vegas, w Paryżu i w Berlinie. W dużej mierze właśnie z tych miast pochodzą artyści La Clique.


The Famous Spiegeltent na Leicester Square w Londynie


Co ciekawe, namiot The Famous Spiegeltent wykorzystywany do przedstawień La Clique pochodzi z roku 1920. Do dziś pozostało na świecie tylko kilkanaście takich konstrukcji powstałych w pierwszej połowie XX wieku. Jest to zatem unikalna okazja zakosztowania atmosfery dawnych lat. Decydując się na obejrzenie tego widowiska bądźcie pewni, że przeniesie Was ono w czasie i pozwoli bawić się tak, jak przodkowie przed 100 laty.

Scena to niewielki okrąg, wokół którego ustawione są krzesła, a na obrzeżu namiotu są wydzielone boksy, które można wynająć dla większego towarzystwa i podczas przedstawienia posilać się tam przekąskami oraz relaksować napojami dostępnymi w barze.


Bar w namiocie przed wejściem na widowisko La Clique,
Leicester Square, Londyn


La Clique to ekscytujące, wesołe i lekko erotyczne widowisko, światowa śmietanka kabaretu, cyrku i komedii. Atutem przedstawienia są wykonawcy o różnych zdolnościach pochodzący w wielu krajów. Istna klika (co po francusku oznacza tytuł) nie do końca grzecznych artystów, którzy potrafią rozbudzić zmysły publiczności.


La Clique, Leicester Square, Londyn


Niesamowite wrażenie sprawia na przykład występ połykaczki mieczy i ognia Heather Holliday. Nie mniejszą uwagę przykuwa przesympatyczny Craig Reid, który potrafi okiełznać kilkadziesiąt obręczy hula-hop na raz oraz akrobaci powietrzni i saksofonista.


La Clique, Leicester Square, Londyn


Bernie Dieter, charyzmatyczna prowadząca
La Clique, Leicester Square, Londyn


Nagość w La Clique,
Leicester Square, LondynPółnagie kobiety i półnadzy mężczyźni, radość, zaskoczenia i zachwyty oraz świetna muzyka to oferta dla wszystkich ludzi otwartych na ciekawe i oryginalne widowiska.

 

Uwaga! Określenie Christmas Show, czyli Przedstawienie Bożonarodzeniowe umieszczone na plakacie nie oznacza ujęcia święta w jego rzeczywistym znaczeniu religijnym, bo jest to zupełnie komercyjne przedsięwzięcie. Choć występuje w nim artysta w przebraniu Jezusa, to chodzi on na wysokich obcasach i kokietuje całą publiczność – i kobiety, i mężczyzn. Jest to zatem spektakl dla osób z dystansem i tolerancją dla różnych aspektów dzisiejszego świata.


La Clique, Leicester Square, Londyn
(źródło: https://lacliquetheshow.com)


Ceny biletów na przedstawienie rozpoczynają się od około 21 funtów. Można je kupić na stronie:

https://www.underbellyfestival.com/events-display/la-clique-christmas#performance.

Przeznaczone jest dla osób powyżej 16 roku życia.


Warto polubić profil

Nietypowy Londyn na Facebooku (<- kliknij w link)

gdzie pojawia się jeszcze więcej ciekawostek!